A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fluturimthi

Fluturimthi ec nëpër botë dhe merri gjërat lehtë,
në udhëkryqet e saj, edhe në ditë të vështira, vuaj, por kurrë mos u anko,
nëse sheh padrejtësi shumë, sërish vuaj dhe mos fol, deri në momentin që fuqinë ke, e shfrytëzoje mirësisht,
e lirinë kërko, ndër udhët e zjarrta të Europës së madhe, të një fuqie që flet në emër të frymëzimit që vlon e fluturon.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019