Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Nëse Vdes Një Ditë

Nëse vdes një ditë dhe pas lë lirinë,
nëse iki tutje dhe brezat gëzojnë, nëse ata lumturohen,
oh le të vdes, shpirti im i dëlirë,
humus do të bëhem, nëntokë të rri, e ju çelni, oh lule, lule.

- poezi nga Dionis Xhafa


- Poezia u dërgua nga Dionis Xhafa -

Nuk ka akoma asnjë votëKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet