A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tjetër Vdekje

Tjetër vdekje,
tjetër truall mbi njeriun e pafajshëm,
tragjedi në vargje që nuk mbaron,
tjetër trup që kallet në dhe.

Në Bulqizë, ku endesh mes vdekjesh,
dhe mes alkoolit, mes harresës, mes jetës së gjallë,
mes birrës dhe mirësisë që e kërkon pafund,
të peshon mbi krye, tjetër varr, tjetër tragjedi, tjetër vdekje.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019