A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dridhje Zemre

Kjo zemër nuk më trembet, s’më dridhet nëse malin në këmbë duhet ta kalojë në anë tjetër,
jo as me përballje me dikënd që më zë rrugën dhe njëri prej nesh duhet të mbijetojë,
kallkan ta bëj dhe shkrumb e hi, në punët më të lodhshme e të rënda në këtë botë,
nuk trembet shpirti im. Por më dridhet zemra, veç... kur s’jam mirë, s’jam mirë.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019