A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fluturo

Pozitiv mendo dhe jeto, në qiej të kaltër,
ndër të zezat askënd mos beso, njerëzit jo,
e ndizu në ajër, o me motorë, dhe pastër, me flatra,
e çohu lart, përmbi re, ngrihu mbi veten, fluturo.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019