A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Varri

Në varr më fusni, thellë në varr,
trupin kallmëni dhe copëtomani, ma bëni shoshë,
oh hiç send mos mbetem, oh aromë kafke le të më vijë,
digjmëni, më shkretoni, por mos ma prekni, oh jo, shpirtin tim.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019