A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Flutura E Bardhë

Një paraardhës i imi sikur m’a shtron rrugën me shpresë dhe dëshirën e tij,
e ai gjithmonë më sjell flutura në derë, në dhomë, në shtëpi dhe për çudi,
eh për çudi ky paraardhës, më i miri dhe më i zgjuari, siç thonë se ka qenë,
më solli një flutur të bardhë, jashtë dere, e pashë me sytë e mi, ishte flutur e bardhë.

- poezi nga Dionis Xhafa


- Poezia u dërgua nga Dionis Xhafa -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019