A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dëgjoj Muzikë Në Vend Të Vetmuar

Dëgjoj muzikë në vend të vetmuar,
shkretë shumë e vjen një autobus i bardhë, që kalon shpesh këtej,
që e ka si rrugë udhëtimin çdo pesë minuta,
ndërsa pi pije energjike dhe ulem në trotuar, disi të pisët.

Kurse dua të largoj mendimet e këqija, krejt nga mendja ime,
edhe njerëzit e këqij që jetën duan të ta bëjnë vetëm ferr,
ata që presin ku të gabosh, që të lumturohen me tmerrin tënd,
edhe pi pije energjike, ulur, duke pritur autobusin e bardhë, në vend të shkretuar.

- poezi nga Dionis Xhafa


- Poezia u dërgua nga Dionis Xhafa -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019