A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Një Lule E Këputur

Një lule e këputur ndodhet këtu, për shkak të realitetit këtej,
e cila vetëm rrudhet e bëhet më e vyshkur përditë e më tepër,
se këputur në katër anë, edhe tokën e dheun, prej inatit, smirë, përditë,
aq sa asgjë nuk i ka mbetur, madje as kërcell, por as jo as fletë.

E lulja përpiqet ta ngrejë atë krye, që të ushtojë zëri i saj, kudo,
të lulëzojë vendi, se të mirën e duan njerëzit, pozitiviten, dihet,
e uthullës, të keqes, që na daravitet nëpër këmbë ta lëmë pas,
në udhën e vet pa krye, njerëzi e mirë këndo e duaj njerinë, se lule me vështirësi mund të rritesh, ama e bukur.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019