A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mbi Argjironë E Kadaresë

E mbaj mend i vogël, recitoja “Argjironë”,
me kujdes dhe lehtë, me vrull si prej dallge deti,
dhe ashtu lehtas, poezia vinte e merrte një jehonë,
si muzikë e ëmbel, si puhizë, si flatra zgalemi.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019