Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Trishtim

Një Trishtim Në Zemër

Një djalë i vogël punonte në një market,
dhe më bëri përshtypje se tha “zonjë” e me këto fjalë iu drejtua pronares,
vetëm punonte dhe rrinte ashtu heshtur,
punëtor që në moshë të hershme, e për disa është kohë e kafshatës.

- poezi nga Dionis Xhafa


- Poezia u dërgua nga Dionis Xhafa -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet