A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Djali I Vogël

Një djalë i vogël ecte në bulevard dhe qeshte vazhdimisht,
sa i lumtur ishte ai, tepër i lumtur,
sepse është i vocërr, qeshte djalërisht, sinqerisht,
i pafajshëm, krejt në botën e tij i përhumbur.

Sikur të ishte edhe atdheu kaq i bukur,
kaq i lumtur dhe i buzëqeshur, i gëzuar,
s’do kishte kaq shumë hidhërime me siguri,
varre jo, as lot, por vallëzuar, nusëruar.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019