Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dionita Islamaj - Gurbetqari Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


as qyteti ska hjeshi
nuk ka gzim neper shtepi
asnjo s,jemi n,disponim
kur ju s,vini ne pushim

nana pret djalin e vet
motra vllaun per hasret
nipat mesat kokan rrit
si kan pa o qe ni vit

reff,,
Vera pa gurbetqar
jo nuk ka lezet
malli shum na ka marr
pse s,erdhet sivjet
jeta pa gurbetqar
nuk bon asni dit
sa nana keni lan
te dera tu prit

jena msu o ma na ardh
me u knaq e bashk me dal
tan Kosoven me shetit
me shum qef ju kena prit

baba plak cdoher po vet
pse si erdh djali sivjet
loti rrjedh o sikur lum
motra vllazen jo dojm shumNuk kemi video për këtë këngë.
Dionita Islamaj - Gurbetqari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbetqari".
3. Video është e këngës "Gurbetqari", por nuk këndohet nga Dionita Islamaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dionita Islamaj:


Komente 0