Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dj Iljano - Get Down
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Get Down".
3. Video është e këngës "Get Down", por nuk këndohet nga Dj Iljano.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dj Iljano - Get Down  (Feat. Jermain)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"4 August"

Komente

Asnjë Koment

30/04/2019

2019-04-30T22:09:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Get Down" kënduar nga Dj Iljano.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dj Iljano i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dhurata Dora - Get Down

Ooh,
three, two, one,
oh.

You need somebody,
if you want a party,
you need somebody,
come on, come on girl,
party, party, party, party,
baby girl oh.

Baby Boy çka po kqyr ti knej,
a mos jam ka te pelqej,
mos po don ti me kanë me mu,
vonë këtë send e ke kuptu.

A t'kam thënë që i bjen Pisman,
kur ki thënë po du më t'lan,
a t'kam thënë që ma mir nuk gjen,
tash shko te ajo qe të ndjen.

Babe ty të shikoj,
vetën jo s'e kufizoj,
Babe ty të shikoj,
edhe pse me ben t´harroj.

Pse vetën s'e sheh,
ti mua mirë më njeh,
pse vetën e mundon,
jo me mua s'shkon.

Get down take it slow,
muzikën përcjelle dhe hapat bani tash on the flow,
lady singing like a never done it before,
percjelle rritmin e harroj krejt edhe take it low,
hajde take it low.

Harro, harro, that's right,
veq jeto jeto
edi shum mir se çka do çka do,
kështu që ruju mos gabo,
that's right baby girl,
take it low slow mow,
how i like it you know,
baby girl i like it slow,
come on come on.

Sonte nuk dojna m'u ndal,
ia ka nis vendi m'u kall,
e ti s'bënë më xhelozu,
kur vëtë s'ke dit mu më m'vlerësu.

Kjo natë po shkon perfekt,
sonte pa ty hapet,
edhe pse ti sonte qanë,
unë pa ty e lumtur jam.

Babe ty të shikoj,
vetën jo s'e kufizoj,
Babe ty të shikoj,
edhe pse me ben t´harroj.

Pse vetën s'e sheh,
ti mua mirë më njeh,
pse vetën e mundon,
jo me mua s'shkon.

Get down take it slow,
muzikën përcjelle dhe hapat bani tash on the flow,
lady singing like a never done it before ,
percjelle rritmin e harroj krejt edhe take it low,
hajde take it low.

Prapë on top,
prapë hite non-stop,
prapë tik tak si n´club,
prapë klik klak si n´club,
party non-stop,
Arbasound make it hot,
and you like it a lot,
yess sing with me come on,
Oh, uh, oh, mh.

N-ec A.k - Get Down

Get Down (YeYaaa) Get DownGet Down (YeeYaaa) Get Down

-Check This Out
[Nanajnananajnaanananaaaaa]
Per Ata Qe Sun E Bojn Si Na Na (Get Down)
Sun E Bin Ata Qe E Bina Na Na (Get Down)
Edhe Per Ata qe Nuk jon Real (Get Down)

-Get Out The Money But i Got a Feel
-So Do You Wanna Be A Rap Superstar
-Ski Nevoj Mu Bo Mangup Me Rre Me Ther
Me Myt Me Vra Ti Vazhdoje Ku Tka met
Me Qat Laps jo Me Qat fLett Bone Tonden
Sa Ma Heret Sbon Mja Nis Jo Pa Vet
Muni MEm Vet Pse e Boj Se e Du Pot Garantoj
Kur Vjen Puna Per Krahhasime Kan Me Thon
Garant Oj Ti Ngo se Kur Tja Nisi Serve Kur
Tja Nismi Me Votu Ma i Shmek se Repin
Nuk E Boj Per Lek Se Vet Jom Shmek se Ring Back
Bi Rep me BeatBox Bi ma Bo Bi Ma Biten
Bi-Bi-Bi-Bitch Po Bi RepBirr Naten E Diten
Lej Ti Shomi Se Kush Jon Ski Nevoj Me Dit
Ti E Di Mir Qka Thom Ski Nevoj Ti Me Thon
Edhe Ti Muni Mu nal Veten Me Vet Se A
Muj Me Bo une NJejt Se Nuk Kini KapaCitet
Qata Munoni Me Marr Fleten Tekstet I Kom
Me Mija FjaL Sun i Bon Ti Kurr Mem FaL
Repin E Bojna rim mamen Mu ma Lshon e Ty Ta nal

(x2)
Per Ata Qe Sun E Bojn Si Na Na (Get Down)
Sun E Bin Ata Qe E Bina Na Na (Get Down)
Edhe Per Ata qe Nuk jon Real (Get Down)

-Na Gheto Fac Ju Jeni Pak Na Jem Shum
Nese Ti Vjen Me Click Clack Une Vi me Bom-Bom
Gengsto Gengsto Tjert Sjom Ka Muj I Vrej Fal
Me Mi Dhon Nuk Ti Marr e Paramendo qe Kush Ti
BlenAta Qe un e Kom Plot Kuleten se sa Ti
N'Mujt mere Krejt Grupen Me Veti Une
1 ka 1 ti Muj Se E Boj Per Qefi Jo Per Qka
Ka Funi i Fundit Nese Repi O I Prapt Une n'To
Jom I Fundit Bi Rep me BeatBox Bi ma Bo Bi Ma Biten
Bi-Bi-Bi-Bitch Po Bi RepBirr Naten E Diten Tash
Je Bo Pishmon Qe Ke Sha Shum DaLLash ishe Bo
Gangsta Ke DaL n'Foto me KaLLash une Jom Has
Gangster Asi Qe Ki Qef Me Kon Ti nKet Rast
Je i Hupti Un Jom I Forti Po Don Mu Kon Ma Nalt
At'her Kapum Per Dore Ti I Shkrun Veq 2 Rreshta
Deri Sa un E Mushi 1-fLetoore

(x2)
Per Ata Qe Sun E Bojn Si Na Na (Get Down)
Sun E Bin Ata Qe E Bina Na Na (Get Down)
Edhe Per Ata qe Nuk jon Real (Get Down)

G-g-g-Get Down
G-g-g-Get Down
Get Down But I Got a Feel

Per Ata Qe Sun E Bojn Si Na Na (Get Down)
Sun E Bin Ata Qe E Bina Na Na (Get Down)
Edhe Per Ata qe Nuk jon Real (Get Down)

Kombinat Rapcity - Get Down

This is Beat Black
Yeah Uuuuu Get Down
Eri-G heeey

Refren (Gazu)
A eshte kjo sfida me mu ka frik a?
Like this, merre let se ktu ka prita
Hey se me ne talentin askush nuk mund ta blej
Yeah-yea... (2X)

Part 1 (Anakonda)
Edhe bitin e kam n'gjak
Tatu e kam ktu lart
Digjoje kush po flet
Anakonda drejt per drejt
Ktu jemi ne ne mas
Ta bi une me thas
Virusin me Antras
Diamante shume te cmushem
Per cunat e mrekullushem
Bang bang is the game
Pistoletat ne i mushem
Fuck the ???????
Se me ne ???????
Doni rrep si Amerika
N'zonen ton therresh me thika
Lidhe pa playback
Sfidohesh ti direkt
Pa pi une marjuhan
Ky beat me bon efekt
Si me ?????????

Part 2 (Eri-G)
Sa sa po hym ne club duart i kane te gjith lart
Eri-G ne maksimum se kur vi une koken e tund
Ca paska pije fund deri sa tia besh ti bum
Kush kush ma mori rabin te ta ngadalsoj pak hapin
Tia bej beatin heat em upin te ta ngrej lart te gjith clubin
Une para mikrofonit jam rima plot pafund une kam
Me energji njeri s'na ndal fuqi me mira gigabite kam
Jemi dhe mbetemi number one kjo s'besoj se do rreklam
Mbani veshet per cka tham dy fjal t'renda kto Titan

Refren (Gazu)
A eshte kjo sfida me mu ka frik a?
Like this, merre let se ktu ka prita
Hey se me ne talentin askush nuk mund ta blej
Yeah-yea... (2X)

Part 3 (Flaka X)
Tak fak, fak tak ti shkrep brimat si cakmak
Infektu me rab n'gjak une nuk flas kur ??????
Gjith prezantohen Flaka X lart dita n'klan nr. 1 eshte qart
Ja detikojm ket keng disa tipave muskuloza
Ne klipet qe ata bejn si modela marrin poza
Panvarsish se jan mosh e re ata vuajn nga skleroza
Harrun kta Titan si duhan kanceroza
Qe luaj me doza tamam tipik mafjoza
Nuk hecim me mendime prrallaj shkurt ka princa dhe bretkoca
Ligji dhuna hyn n'fuqi kur cenohet dhe nostra koza

Refren (Gazu)
A eshte kjo sfida me mu ka frik a?
Like this, merre let se ktu ka prita
Hey se me ne talentin askush nuk mund ta blej
Yeah-yea... (2X)

This is Beat Black

Xhan xhan xhan xhan....
E kemi thon se ne jemi na-number one one (6X)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Dj Iljano:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë