A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Djemte E Vjoses - Vjosa


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/11/2013

2013-11-23T20:21:32

Pjesëmarrëse në

Musical-Fest 2013


(2 herë)
Përmbi Vjosë u rrita,i larë mbi valë
Pashain tënd më bëre,hipur përmbi kalë

(2 herë)
Moj Vjosë,moj Vjosë,përmbi breg të dola
Mëkatet mi trete dhe emrin ta mora

(2 herë)
Në futën mes malesh,ku derdhesh si loti
Këndojmë këngën labe,ku falet dhe Zoti

(2 herë)
Merrëmë në gji,të lagem si shkëmbi
Do ta fal dhe frymën(frymën do ta fal),djemtë e Vjosës lërmi

(2 herë)
Më merrë në krahë,të të them dy fjalë
Frymën do ta jap,djemtë e Vjosës falmë

(2 herë)
Këngësë dhe Vjosës,djemtë labërishte
Nga ty marrin erën dhe bëjnë pogonishte

(2 herë)
Vjosa nga Përmeti,vjen te Tepelena
Anë Memaliaj,ku më lindi nëna
Dhe nga Mallakastra, do të shkojë në Vlorë
Nënës së flamurit,që ti puthi dorë


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019