Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dommy
  • Emri i Vërtetë:
  • Domeniko Isaj
  • Vendlindja:
  • Sarande 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  8
Këndon kryesisht: hip-hop

Dommy është këngëtar. Emri i tij i vertete eshte Domeniko isaj, eshte me origjine nga Permeti, por ka lindur edhe eshte ritur ne Sarande. Ishin reperat e asaj kohe te cilet e kane frymezuar, Dommy eshte nje autor tekstesh edhe di mire te luaje muzik me piano. Kenget e tij i publikon ne nje studio ne Tirane qe quhet Radical Records, ku aty bejne muzike edhe shum artiste te tjere te famshem.

Dommy ne 3 mars 2018 lançon kengen e pare me titull "Bashk" kjo kenge u prit shume Mir nga fansat e tij dhe per me teper Dommy ka publikuar edhe 2 kenge te tjera keto muajt e fundit qe titullohen "Nike Pullover" edhe "My Girl". Se shpejti Dommy vjen edhe me nje album te ri qe titullohet “Royalty”.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist