Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Don Omar - Provocandome

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Provocandome".
3. Video është e këngës "Provocandome", por nuk këndohet nga Don Omar.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Don Omar - Provocandome  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00'tas provocandome...
(Eliel!)
(Don! Don!)
Tu lo que quieres es que te pegue...
Bailalo afincao'...
Vete pa' otro lao'...

(Don Omar!)

'tas provocandome
Tu lo que quieres es que te pegue de la pared
Que te bese, te abraze y te estruje
Tu se las queria pegar a tu novio y me preste
Vamos, provocame
'tas provocandome
Tu lo que quieres es que te pegue de la pared
Que te bese, te abraze y que te estruje
Tu se las queria pegar a tu novio y me preste
Entonces bailame
Vamos, provocame

Sueltate ahora
Que a la calle ha llegado el Don
Yo soy tu bom-bom
En esto el mas c*bron
A tu novio que no se late de roncon
Que yo se que es pura feca
Y un bobolon
Mas super exagerao'
En esto el mas ranquiao'
Sin vieja de pegao'
Humilde y respetao'
Entonces han bailao'
Lo que he sacao'
Como han vacilao'
Bebio y fumao'
Y asi es mi tumbao'
Bailalo afincao'
Vete pa' otro lao'
Que aqui esta el sobrao'
Eliel esta ariscao'
Dale timbre al picao'
Con un bailar zafao'

'tas provocandome
Tu lo que quieres es que te pegue de la pared
Que te bese, te abraze y que te estruje
Tu se las queria pegar a tu novio y me preste
Vamos, provocame
'tas provocandome
Tu lo que quieres es que te pegue de la pared
Que te bese, te abraze y que te estruje
Tu se las queria pegar a tu novio y me preste
Entonces bailame
Vamos, provocame

Luny, la noche esta oscura
Rompe la consola
Si el novio fantasmea
Traje la pistola
Segurola
Sigue en tu viaje de rola
Lo mas que me choca es que ande sola
Ah, pues bien
Por que yo ando solo
Dile a estos loco que le pase el rolo
Luny, apuntame otro disco de oro
Ruega que cuando te pille no te tranque el bolo

'tas provocandome
Tu lo que quieres es que te pegue de la pared
Que te bese, te abraze y que te estruje
Tu se las queria pegar a tu novio y me preste
Vamos, provocame
'tas provocandome

Eliel!
(Tu lo que quieres es que te pegue...)
(Bailalo afincao', vete pa' otro lao'...)
Bario!
Otro palo, pa'!


Më Shumë Këngë Nga Don Omar:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet