Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Zgjohu Nga Gjumi Vella

VELLA!
Zgjohu nga gjumi i rend shekullor
moter Donika te pret te dera ne oborr
gjithe familja jone
ne shpirt ka nje merak
pse asnjeher sna shqetesove
qe te duam me pak

Pse flas keshtu ?
as vet nuk e di ...
cili iku njeher
e prap ne jet u kthye

Nje dit do te behem hyje
tek ti do te vij
ne jeten e vertet
te shihemi perseri .

- poezi nga Donika Bushaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet