Më mbaj mend (për 1 muaj)

Donika Gashi - Me Mua Nuk Eshte Lehtë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ndalu djalo (x4)

Të kota janë fjalët që thua
Tregoje vetën më sjelljet tua
Kot je frajer sillesh me veture
Duhet të tregosh edhe pak kulturë

Dhe nëse do që e jotja unë të jem
Nuk bën ta kesh ti asnjë dilemë
Se unë për ty nuk jam vetëm lodër
Unë di ta bëj fushën kodër

Ndalu djalo, me mua nuk është lehtë
Ti qysh e lype e ke gjetë
(x4)

Ndalu djalo (x4)

Fjalët e ëmbla të shkojnë për dore
Por unë nuk bie për ato fore
Dhe nuk më duhen të shtrenjtat dhurata
As romancat e netëve të gjata

Unë jam e re plot vullnet e plot jetë
Kuptoje të vërtetën e shkretë
Ky është shekulli njëzet e një
S’i mashtron më femrat dikush si ti

Ndalu djalo, me mua nuk është lehtë
Ti qysh e lype e ke gjetë
(x4)


Ky tekst u dërgua nga Rrezik dhe GaydrienneDonika Gashi
Publikimi: 01/12/2001
Muzika: Enis Presheva
Teksti: Memli Krasniqi
Orkestrimi: Enis Presheva


Donika Gashi - Me Mua Nuk Eshte Lehtë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Mua Nuk Eshte Lehtë".
3. Video është e këngës "Me Mua Nuk Eshte Lehtë", por nuk këndohet nga Donika Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Donika Gashi:


Komente 0