Donis Lleshi Poezi
Donis Lleshi

Renkim I Jetes

Kush do ta dije nese ti je gjalle
Valle kush mendon se eshte duke te prit
Keta zuzare, qe kan ne goje dyqind dhemballe
Hane dhe gure pa u ngel ne fyt

Kush do ta dije per ty o mjeran
Kocke e jotja neper dhembe te tyre bluhet
Ti shtiresh se kjo eshte jeta qe ti zgjodhe
E ketu me ty por edhe me mua po luhet

- Poezi nga Donis Lleshi


- U dërgua nga Donis -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0