Donis Lleshi Poezi
Donis Lleshi

E Veshtire

Bie edhe pika e fundit e lotit
Dhe pastaj i premtoj vetes se nuk do qaj
Mirepo gjak i dalka edhe me te fortit
E te mos qash nuk qenka fort kollaj

Mendova se mu shterruan fjalet
E nisa erresiren ta marr me kembe
Mirepo zogjt edhe njehere i hapen krahet
E fjalet filluan te me silleshin perseri neper dhembe

Ne fund vendosa mos te te mendoj
E i vetem mendova se humba ne harrese
Mendova te largohesha e lumturine mos te ta pengoj
Por tek une gjete vend thelle ne kujtese

- Poezi nga Donis Lleshi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0