Donis Lleshi Poezi
Donis Lleshi

Kush E Qan Hallin Tim

Hallall ta bej per gjithcka
Per cdo fjale edhe cdo veprim
Hallall per vuajtjet qe me la
Hallall per rrugen e gjate pa kthim

Me the me kupto nese me do vertete
Dhe te kuptova pa asnje hezitim
Une hallet e tua I qava si njeri I shkrete
Po valle cfare u be me hallin tim

Me the se dua kohe
E une kohen time e hodha mbi shpine
Kohe e gjate mu desh te te njohe
Por me teper te pershtatem me merzine

Tani mund te largohesh
Me copeza te thyera brenda shpirtit tim
Uroj qe naten shpejt te zgjohesh
E keto copeza qe therin te ta prishin qetesine

- Poezi nga Donis Lleshi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0