Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Donjeta Krasniqi - Une Do Te Zgjedhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une Do Te Zgjedhe".
3. Video është e këngës "Une Do Te Zgjedhe", por nuk këndohet nga Donjeta Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Donjeta Krasniqi - Une Do Te Zgjedhe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

12/01/2011

2011-01-12T22:08:21+00:00Ne ket’ nat’ te von’,
terri mbreteron,
gjej’ menyren per t’u ndrequr,
floket rregulloj’,
e pergaditur per ket’ nat’,
ndaj gjahun e rendon,
mashkujt’ m’sillen krejt per-rreth,
e i mrejn’ dhom’t.

Zgjedh, cilin do te shkoj’,
un’ do t’zgjedh’, kend do ta dermoj’.

Ne ket’ tollovi,
ku s’dihet kush pin’ e kush han’,
dhjet’ra mashkuj shum’ te bukur,
me sillen aty pran’,
mir’po vetem njeri kishte,
at’ shikim ne sy,
i cili mua me thoshte:
“sonte jam me ty”.

S’ka te bej, me dashuri,
ket’ e dijm’ un’ dhe ti,
krejt kjo gje, ka sqarim,
esht’ knaq’si, nuk esht’ krim.


Më Shumë Këngë Nga Donjeta Krasniqi:


Komente mbi këtë këngë