Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dorina Plaku - Ne Zemer Te Mbaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  104

Verse 1:

Ne syte e tu gjej ngrohtesine
ate qe kam kerkuar gjithe jeten
Ne buzet e tua dashurine
gjithmone do jesh endrra ime e vjeter.

E kam shume te veshtire
te t'shoh ne krahet e dikujt tjeter
Ndoshta une mendoj gabim
nuk dua pa ty te jem vetem.

Kam nevoje te te ndiej
S'dua veten ta genjej pa ty, pa ty…

Chorus 1:

Se zemra ime rreh vetem per ty
shpirti im jeton per ata sy
dhe une premtoj te te dua
si arsyen me te shtrenjte ne jete.

Se zemra ime rreh vetem per ty
shpirti im jeton per ata sy
me merr ne krahet e tua
dashuria ime e vertete.

Verse 2:

Te mbaj ne shpirt si thesar
ate qe kam kerkuar gjithe jeten
Qe ne castin e pare
u bere endrra ime e vjeter.

Nese gaboj ti me fal
nuk dua per ty te jem e tepert
Te lutem me thuaj nje fjale
nuk dua pa ty te jem vetem.

Kam nevoje te te ndiej
S'dua veten ta genjej pa ty, pa ty…

Chorus 2:

Se zemra ime rreh vetem per ty
shpirti im jeton per ata sy
dhe une premtoj te te dua
si arsyen me te shtrenjte ne jete.

Se zemra ime rreh vetem per ty
shpirti im jeton per ata sy
me merr ne krahet e tua
dashuria ime e vertete.

Bridge:

Ne zemer do te mbaj
Ne zemer do te mbaj
Ne zemer do te mbaj
Ti zemres i perket, ti i perket…

Ne zemer do te mbaj
Ne zemer do te mbaj
Ne zemer do te mbaj
Ti zemres i perket, ti i perket…
Ti i perket, i perket, i perket, i perket…

Chorus 3:

Se zemra ime rreh vetem per ty
shpirti im jeton per ata sy
dhe une premtoj te te dua
si arsyen me te shtrenjte ne jete.

Se zemra ime rreh vetem per ty
shpirti im jeton per ata sy
me merr ne krahet e tua
dashuria ime e vertete.

Ne zemer do te mbaj…

Ky tekst u dërgua nga  mymusicRenditja: Top 200
Publikimi: 31/10/2012
Muzika: Joniad Banushi
Teksti: Joniad Banushi
Video Produksioni: Pro Video


Më Shumë Këngë Nga Dorina Plaku:


Komente 4


Dorina Plaku - Ne Zemer Te Mbaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Zemer Te Mbaj".
3. Video është e këngës "Ne Zemer Te Mbaj", por nuk këndohet nga Dorina Plaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.