Tema: Poezi Për Mësuesit

Mësuesja Ime

Mësuesen time shumë e dua,
E adhuroj me adhuron mua,
Diten e parë,kur atë takova
Ishte ditë që kurrë se harrova.

Fjala "Mesuese" ndegjohet anë e mbanë,
Në Shqiperinë etnike dhe në Artanë.

Ndegjohet fjala mesuese nga te gjithë femijët
Ndegjohet fjala mesuese nga te gjithë gezimet.

Femijet e gezuar therasin mesuesja jonë,
Brohrasim se bashku te gjithë me nje ton.

- poezi nga Doruntina Muji


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  54Më shumë nga Doruntina Muji