Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mësuesit

Ti Me Mesove Mesuesja Ime

Ti me mesove qe un te lexoj
Ti me dhe shpresa qe te rrezikoj.
Ti mi the fjalet qe burojn si zjarr
Ti me dhe mesimin qe e kujtoj me mall.

Tani keto vargje ty ti kushtoj,
Tani keto mesime nga ti i kujtoj.
Mesuesja ime te perqafoj,
Te uroj gezime dhe nuk dua te pikelloje.

Me mall gjithmon do te kujtoj,
Mesuesja ime me e bukura ne bote.
Nga ti mesova shkrim dhe lexim,
Nuk te harroj per jet do te mbaj ne shpirtin tim.

- poezi nga Doruntina Muji


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  89


Më shumë nga Doruntina Muji


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet