Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Dr. Flori

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  102
(1979-2014)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Florian Kondi
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Dr. Flori është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i vertetë ishte Florian Kondi i njohur si doktor Flori i grupit WestSide Family. Dr. Flori ishte një ndër tre anëtarët e rep grupit shqiptar të njohur me emrin West Side Family. Rolandi, Miri dhe Flori, dikur shokë në një klase, dikur anëtarë të një prej grupeve më të njohura muzikore të Shqipërisë. Pas suksesit të madh me këngën hit ‘Mesazh’, shikohen në skenën e festivalit të “Këngëve të stinës”, por tashmë jo për të kënduar, por për të pr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

8 🔥🔥

Vëllai i

Alban Kondit

Ish-Anëtar i grupit

West Side Family

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Action Bronson

BimBimma

Genc Prelvukaj

2po2

Getoar Selimi

Unikkatil

Olen Cesari

Adem Ramadani

Meda

Ermal Meta


Tags: Dr. Flori, Dr.Flori, Dr Flori, West Side Family, Florian Kondi

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet