Audio

Dr.Nushi - Jam I Vdekur  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/07/2008

2008-07-16T19:54:19sa vjet kom nejt pa ty
sa vjet tut prit gjithmon me lot n sy
ende s'me beson qe edhe jeten e kisha dhon per ty
pse nuk vjen oj zemer, zemren ma ke thy
tu mendu per ty q'do dit e q do nat
as ne gjum andrrat nuk me lojn rehat
as vet se di qysh dite ashtu mem bo per veti
gjitha premtimet qe mi dhe i mur nje val deti
Me mungojn fjalet e tua vehten s’mund ta mbaj
Me mungojn puthjet e ngrohta qe nga mendja s’mund ti ndaj
Me mungon gjithqka e mir qe me ty e kisha
kur I kujtoj ditet e lumtura me ty kur isha
nje dashni t'vertet qe n'zemer thell e kom gjet
kur isha me ty thoja shume shkurt eshet kjo jet
tani asgjë ne jet me nuk ka kuptim
ni jet pa sukses i pa fat gjethqka deshtim
--------------------------------------------------
Jam i vdekur un pa ty s'jetoj
ty te kisha engjull
dhe prap te kam dhe te dashuroj
ni shpres e vogel mbi tok ende me mban
mundohen t'buzqesh por prap zemra me qanë
------------------------------------
nje heshtje qe flet nga mbrapa më ndjek
vetem nje fotografi si kujtim me mbet
tjerat jon kujtime qe si onderr me duken
ndonje her mendoj se me don por prap mendimet zhduken
Nuk e di q’far ndodhi por e di se q’far po ndodh
E shoh vehten te shkatrruar dhe se nga jeta jom lodh
Tani gjithqka e prapt jam njeri pa fat
qysh kaq shum e du dhe prap s'mud ta kom ngat
ta perqafoj ti tregoj se asgje s'do t'na ndaj
se kjo zemer qe kam un eshte zemra e saj
shpresa shuhet e fundit pra veq per ty jetoj
pa jet gjithmon veq per ty do te kendoj
deri sa as nje pik loti s'do ta kem
do te pres deri ne vdekje i yti do te jem
veq ni fjal e jotja mbi tok ende me mban
nje shpres e vogel por prap zemra me qan

Artist - Dr.Nushi
Muzika - Dr.Nushi
Texti - Dr.Nushi
Titulli - Jam i Vdekur
14. korrik. 2007


Ky tekst u dërgua nga Gazmend
Më Shumë Këngë Nga Dr.Nushi:

Më Shumë...