Live Video

Drandofile Rama (Filja) & Bajram Dobra - Dashuri E Gabuar


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/12/2015

2015-12-16T09:42:56

Më Shumë Nga

Bajram DobraKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuri E Gabuar" kënduar nga Drandofile Rama (Filja) & Bajram Dobra.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Drandofile Rama (Filja) & Bajram Dobra i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Leka - Dashuri E Gabuar

Per her te par kur te takova
qe ne at qast u dashurova,
prej at dit kur te pash ty
me rrin mendja veq tek ti.
a e din e tham te verteten
une per ty ko kisha dhan dhe jeten
sepse jeta s´paska kuptim
kur s´te kam ty o shpirti im,
ahhh si t´ju them si t´ju tregoj
askush nuk do te me kuptoj,
se gabim une u dashurova
ket shum von une e kuptova.

Bajram Dobra - Dashuri E Gabuar

Bajram Dobra:
Tash këtë kang unë për ty
e dashur do ta këndoj
Ti më je e vetmja
që unë ty të dashuroj
Ti je vajzë beqare
unë jam i martuar
Dashuria jonë mund
t`jetë e gabuar .
Ti je vajz beqare
unë jam i martuar
Dashuria jonë mund
t`jetë e gabuar .

Drandofilja: 2x
I mbyll sytë e t`kujtoj ty
si po humbet kjo dashni
Ti me tjetrën i martuar
e unë në vetmi .

Bajram Dobra:
Më mëndje gjithë jam me ty
vetëm gjumi po na ndanë
Qka ti bëj unë zemrës sime
kur pranë meje ty s`të kam
Kështu e paska fati jonë
unë të dua ti më don
Qdo gjë mu e ty
n`këtë jetë po na ndann
Kështu e paska fati jonë
unë të dua ti më don
Qdo gjë mu e ty
n`këtë jetë po na ndann .

Drandofilja: 2x
I mbyll sytë e t`kujtoj ty
si po humbet kjo dashni
Ti me tjetrën i martuar
e unë në vetmi .

Drandofilja: 3x
I mbyll sytë e t`kujtoj ty
si po humbet kjo dashni
Ti me tjetrën i martuar
e unë në vetmi .
Më Shumë Këngë Nga Drandofile Rama (Filja):

Më Shumë...