Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Dre-To1 - Po Gabon  (Feat. Emir)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Emir

10/06/2011

2011-06-10T12:41:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Po Gabon" kënduar nga Dre-To1.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Royal-P - Po Gabon

Ref. 2x.

Ti zemer po gabon ( bon bon bon )
Hale ti mu um don ( don don don )
Se vitet po shkojn shpejt e jeta po vazhdon
Do dit ke me mu tash po t`lutna harrom

Rep 1 Royal p

Nata e par veq vet me shok pa ty une jom n`siklet
As veten spe kuptoj sdi amo po nihna wet
Nashta loti o ka t`pikon po qata lot si meritoj
Nashta don mem pas ngat e mem thon qe po t`mungoj

Nashta fell n`zemer o ka t`dhem qajo koh qe na shkoj
Hajt tasht ti te tjetri se un menimet nuk i ndrroj
Qekjo lidhje sikur film e tash gjithqka u kry
E di tkom thon t`du veq ty, po n`zemren tem tjetra u hi

Gjithqka ndodhi shpejt edhe fundi jon n`errsir
Tasht qa munesh me ni prej meje osht veq fjala lamtumir
Kujtimet i qes n`leter i gjuj n`det po du mi tret
Veq mikrofon po qfryna deri sa t`jes pa laps e flet.

Ref. 2x.

Ti zemer po gabon ( bon bon bon )
Hale ti mu um don ( don don don )
Se vitet po shkojn shpejt e jeta po vazhdon
Do dit ke me mu tash po t`lutna harrom

Rep 2 WG

Sosht sen i thjesht shum let edhe vrehet
edhe nese je tu kajt koha ma shktheht
Ska ma kthim beso pran meje mos kalo
ke gabu edhe vet prano skki arsye mos e moho

Ma mir u duft me kuptu me pas pak aftsi
ma mir me than fillim jena kan hala tri
qdo dit per ty menoj a ka dit qi stukujtoj
po ky sen perfundoj ishalla din qi egzistoj

tash pe kutpoj qa o me dasht se kurr se kom dit
te vazhdosh te presesh at qe kurr se ke prit
gjithqka kom menu kur tkum pas une ngat
tash je andrra qi po du me pa qdo natt

Ref. 4x

Ti zemer po gabon ( bon bon bon )
Hale ti mu um don ( don don don )
Se vitet po shkojn shpejt e jeta po vazhdon
Do dit ke me mu tash po t`lutna harrom

Emcees - Po Gabon

Despot:
si kom ra pizhmon , me lot sun em she
ke histori e kalume , sod hapa 1 faqe tre
me ty sko me kon kurr , jom i bindun shum
ftyren qe ti kallzove , smuj me ledhatu un
tu kushtova veq ty , dashni tsinqert tfala
un u gabova dashni per ty ish parja
diller , biznismen , tpelqen keri qe vozit
ja kqyr kuleten , se kom besu qe bjen nat pozit
hehe aq shum tbesova , okej kom gabu
at'her pernime tdashta po beso qe sot nuk tdu
ta fala qdo minut ti e keqkuptove dashnin
e sot kur ki hall , e qan me vetmin
zemra lot tpikon , lyp me kthy kohen mas
ti e grithe veten tone parja ke shkas
sukses i jetes per ty ,1 perfundim tragjik
ska per ty mo fillim , e lype e gjete edhe pik

REF:
1 her njeten tone pres 1 gabim me permisuu
vazhdoje jeten tone a monesh tash pa muu
plag e vjeter tdhem e di ski mem harru
1 fillim per ty shum i veshtir pa muuu [shum i vshtir pa mu]

Agonx:
harroje e analizoje veten, zbloje e msoje
kur ai ta thot rrenen un ta thom verteten
ouu ti nalesh neper rrug se tmerr me rrek tfort
sillesh me to e aj tqon ty edhe neper evrop
sod veq interes ,rri ul me 1 ven e po pres
e shkruj edhe 1 vers e kejt dita tshkon ters
po jeta vazhdon e ni e ardhme osht ka um pret
e sdu me kthy mrapa kryt se e kalumja pom vret
pa muu ti sje koomplet e din edhe vet
tash koha kthet apet eh shum koka let
okej i hup kejt shoqet e tua fundi vjen mos harro
se ti sje ma qysh ja kan per lek gjithqka me bo
ma von senet ndryshojn edhe un gjithashtu
u kan qa u kan sosht ma qashtuuu
ma voon shprehesh me lot thu kom gabuuuu
qysh me ja nis 1 fillm tri e gabimet mi permisu

Sekondari - Po Gabon

merri shoket
e tu te gjith
e thuj qe ky esht rrep

ju se boni dot kshu
se sju ka lezet

1 or freestyle
nmikrofon popo vertet

ather nqoftse sbeson
pyte shokun vet

ndoshta tani ska cilsi
por kam pas dikur

un knoj per qefin tim
por nrritem sngec kurr

kujt ti djegi le ta mbaj
me gjith ket timin

meqe kerkut loj
ather loja tani nisi

edhe ti banditi karit
qe ja dike shijen barit
harrove qe derri dje
ke qon kokra laskarit

kishe rrespekt per mu
e doje shum sekondarin
por prap laskar ti je
un kurr se ndrroj llafin

i mend fjalet qe tkam thon
apo i ke len menjan
bone gafe edhe nji her tjeter
un ta qiva maman

e ti qi krejt ca ke mar
sboj si gangsterr
llafet nkong boni si horra pa
le tshihna dhe nji her

(rrefren)
mamaropsh ska pse tdjeg
meri gjonat leht e leht
se nuk e kam vec me ty
por e kam me tgjith qe ke perrreth

(pjesa 2)

e kom nji manual me zona
e ta ndroj zonin si tdush
e kom nji zo qe preferoj
pavarsisht se acarus

kshu jam un gjithditen shok
ti tani fol sa tdush
ta honksha synin rrumbullak
qe ma paske si rrush

ta qifsh
a rracen
i tha miu maces
lerini kto prradha
shifni gjonat per tardhmen

tfiket jeta kot
jau fik pocat
llamba ndizet e fiket
e kuqja metet po lart

e kom dhe nji seri me texte
qe vin rresht
jo monotoni nuk boj
per muzik tkap pervesh

a thu qe kopjoj

vall un kopjoj

mos u mer me punt e tjetri

se nuk jan tgjith nji soj

knoj per qef jom shef jom mbret jo shtet
jom ca tmdoj kari
ti per mu ske cka flet

jom i teri nga koka ke komet
super sick
ma kan thon edhe ma thon
se jam e ardhmja per ket muzik

(PO GABON) .. . SEkondari ...
Më Shumë Këngë Nga Dre-To1:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet