A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Babai

mos mendo qe te harrova
qe nuk shkruaj per ty
kam shume dhimbje o babi
kam shume lot ne sy

me munngon ai prehri yti
ku koken kam mbeshtet
kur qaja per te kaluaren
e kisha me te lehte

ai ze i yti me mungon
keshillat qe i degjoja qdo dite
bije behu e forte me thoje
nuk ja vlen me u merzit

injorante nuk isha kurre
si duket nga dhimbja e fitova
nuk po mundem te pajtohem
me humbjet qe perjetova.

- poem written by Dreniza Mehmetaj


- Submitted by Dreniza Mehmetaj -

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  21


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019