A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Anes Liqenit

nje dit anes liqenit ndejta
shikoja bukurin e qytetit tim
malet e larta te duket si mali
e prek qiellin ne qytet njerzit blidhen dhe thojne liqen eshte i bukur i rrethuar me male te bukura qe prej saj vjen nje fllad i lehte, kur nata afrohet drita e dites teret.Dielli perndon,de jehshon bukurin e natyres.Liqen fillon te mar disa njyra te jashtzakonshme te cilat vijne nga vete dielli pra kjo eshte qyteti im i bukur me liqen verdall dhe male te larta i rrethuar qyteti

- poem written by Drenusha Podujeva


- Submitted by Drenusha -

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  17Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019