Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Natyrën

Anes Liqenit

nje dit anes liqenit ndejta
shikoja bukurin e qytetit tim
malet e larta te duket si mali
e prek qiellin ne qytet njerzit blidhen dhe thojne liqen eshte i bukur i rrethuar me male te bukura qe prej saj vjen nje fllad i lehte, kur nata afrohet drita e dites teret.Dielli perndon,de jehshon bukurin e natyres.Liqen fillon te mar disa njyra te jashtzakonshme te cilat vijne nga vete dielli pra kjo eshte qyteti im i bukur me liqen verdall dhe male te larta i rrethuar qyteti

- poezi nga Drenusha Podujeva


- Poezia u dërgua nga Drenusha -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.9 / Votuan:  21


Më shumë nga Drenusha Podujeva


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet