A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Familja

Sa e vlershme është,
nuk matet me asgjë,
po e humbe një herë
dije qe nuk e fiton më.

Kush është ajo vajzë,
që në rrugë qendron?
A thua ska familje
apo se ka askënd?

Po ne qe e kemi,
nuk ja dimë vleren,
ata na japin strehen,
ata na plotësojn jetën.

Po ai djal që zbathur qendron,
tërë diten në rrugë e lëmosh kerkon?
ne luftë baban ja vran e nënën ja plagosen,
moter e vëlla i humbi ja mbyten e sakatosen.

ç'janë këta njerëz vallë,
që familje shkatërrojn?
a thua si ju duket,
të tjetër ata ti lëndojn?

- poem written by Drilona Tahiri


- Submitted by Drilona -

Not Yet RatedKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019