Live Video

Dritan Ajdini - Vajza Ime


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/10/2019

2019-10-18T19:00:05


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Vajza Ime" kënduar nga Dritan Ajdini.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Vajza Ime".
Videoklipi nga Dritan Ajdini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Naxhie Fejza. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Vajza ime rreze drite
Ti princeshe e bukurise
Ç'po troket ne zemren tande
Stine e re e dashurise

Cilin djal fat do ta kesh
Cili djale fat do te kete ty
Kur dy zemra i ndan largesia
I bashkon nje dashuri

Ref...x2
Vajza ime yll nder yje
Neper qiellin e yllesise
Fat nje fat te te ndrit ne jete
Veç ai fat i dashurise

Vjen nje dite ti merr me vete
Ere prinderore dhe kujtime
Ku fillon tjeter udhe jete
Plot me andrra vajza ime

Jeta vjen halle e brenga
Jeta ka plot mrekulli
Si nje lule ruhet zemra
Me guxim me dashuri

Ref...x2
Vajza ime yll nder yje
Neper qiellin e yllesise
Fat nje fat te te ndrit ne jete
Veç ai fat i dashurise

...

Ref...x2
Vajza ime yll nder yje
Neper qiellin e yllesise
Fat nje fat te te ndrit ne jete
Veç ai fat i dashuriseMë Shumë Këngë Nga Dritan Ajdini: