Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Nënën


Vdekja E Nenes

U zvogelua nena dhe u tret e gjitha,
U be si pulebardhe e lehte
Dhe nje mengjes pa zbardhur ende drita
Renkoi e fluturoi mbi rete

Andej u fsheh si ylli Aferdita
Dhe ne pastaj s'e pame, paste ndjese!
Vec ndodh qe vale e endrrave te trishta
E sjell ne breg te shtratit tim si shpeze

- Poezi nga Dritero AgolliZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  763

Komente 6