Dritero Agolli Poezi
Dritero Agolli

Tema: Poezi Dashurie


Mjegulli I Dashurise

Kur ikja larg, drejt teje vija
Kur vija afër, ikja larg
Për dreq më trembte largësia
Dhe afërsia bëhej çark

as e kuptoja si te desha
nje mjegull pus nje cmenduri
si nje poet qe shkruan vjersha
dhe ndez nje shkrepse dhe i ben hi

dhe ndoshta kjo ish dashuria
e cakerdisur kuturu...
per dreq me trembte largesia
dhe afersa gjithashtu

- Poezi nga Dritero Agolli


- U dërgua nga Giorgino49 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 6