Dritero Agolli Poezi
Dritero Agolli

Tema: Poezi Për Trishtim


Pylli Qan Per Sorkadhen

Sorkadhen e zune ne qark nje mbremje,
Kur ngrihej pas fleteve ylli,
Naten me mall a me dhembje
Sorkadhen e re a kerkonte pylli.

Kur dita niste te fekse
Sa mbyllej syri i yllit,
Renkonin druret me vese
Dhe s'ishte vese!Ishin lotet e pyllit...

- Poezi nga Dritero Agolli


- U dërgua nga Gentiana -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 10