A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fantazi

Gjysmen e viteve do ta fut ne torben e vjeter
Dhe do ta le ne dhomen time te gjumit;
I ri, i shkarkuar nga gjysma tjeter,
Do nisem per udhe pas lumit.

Njerezit do me pyesin sesi e ktheva rinine
Dhe to t’u them, duke veshtruar ne shelg nje korbe:
“Vertet jam i ri pa rrudha e thinje,
E lashe gjysmen e viteve ne torbe”!

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  41

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019