Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpirti

Eshte nate dhe dhoma u fundos ne erresire,
E vetmja dritez u venit dhe u shua;
Tani per asgje s’kam deshire,
U drodh cka ishte e shenjte per mua.
Vecse ka mbetur si mall e kujtim I hershem
Dhimbja per hirin e te dashurve ne varret,
Ndaj ne germadhat e shpirtit tim te djeshem
Ende digjen e tymojne zjarret…

- Poezi nga Dritero AgolliZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  174

Komente 1