A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Leter

I dashur mik,
Kur vjershat e mia lexon varg per varg,
Ti thua se une ne vater kam lumturi?
Vertet, vella, ashtu te duket nga larg,
Ndersa aspak nuk e di!
I dashur mik,
Cdo nate te shtrihesh net e njejtin krevat,
Te ngrihesh nga I njejti shtrat cdo mengjes,
Dyzet vjet te njejtin varr e te njejtin fat
Dhe i lumtur te jesh?

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  30

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019