Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leter

I dashur mik,
Kur vjershat e mia lexon varg per varg,
Ti thua se une ne vater kam lumturi?
Vertet, vella, ashtu te duket nga larg,
Ndersa aspak nuk e di!
I dashur mik,
Cdo nate te shtrihesh net e njejtin krevat,
Te ngrihesh nga I njejti shtrat cdo mengjes,
Dyzet vjet te njejtin varr e te njejtin fat
Dhe i lumtur te jesh?

- Poezi nga Dritero AgolliZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  54

Komente 2