A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tryeza

Une dhe tryeza jemi njelloj me pagjumesine,
Edhe kur fleme s’e kemi gjumin e rende,]
Vetem se une fle ne krah a ne shpine,
Tryeza ne kembe.
Po tryeza ne hallet e mia s’merr pjese,
Qendron mbi kembet e drejta e ftohte, e llakuar,
Dhe natyrisht nuk jep as zemer, as shprese,
Kur une mbi te merzitur marr koken ne duar.

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019