Dritero Agolli Poezi
Dritero Agolli

Veshtrim Pas Gjurmeve

Me lodhi mundimi ne shpirt tere jeten
Ta them lakuriq te verteten.
Po s’munda ta them ngahere te plote,
Se ishte zuske kjo bote.
Tani me vjen keq per aq sa genjeva,
Megjithse genjyen dhe Adami dhe Eva
Te paret genjeshtare te mjere
Dhe kjo me jep ngushellim here-here.

- Poezi nga Dritero Agolli{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0