Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Fabula


Njeriu Në Garë Me Gomarë

Një ditëz të diel
Njeriu me gomarë
u futën në garë:

Gomari në diell
Filloi të pëllasë,
Njeriu të bërtasë.

Gjykonte juria:
Kush bënte më shumë
Potere dhe zhurmë.

Dhe tha Perëndia:
"Njeriu nga kjo garë
Fiton mbi gomarë."

- Poezi nga Dritero AgolliZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  46

Komente 0