Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Gomari Dhe Qeni

Një herë na u "lajthit" një gomar:
-Që sot e tutje tha s'do ha më bar.

Pse ç'kanë ujku, qeni...më shumë,
Si ata mish e kocka do ha dhe unë!

Përpara na i doli një goxha kockë,
Donte ta hante, po s'e përtypte dot.

I tha qeni: - Ç'bën kështu o gomar,
Dhëmbët e tua janë vetëm për bar!

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  58

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet