Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Fabula


Njerezia Dhe Kandari

Eshtë një trastë plot me rrush.
Sa rrush ka ? Kush e gjen ? Kush?

Nja tri kile do të ketë.
Jo , jo! Katër e përpjetë.

Njëri: Pesë.
Gjashtë, tjetri.

Fjalën merr dhe më i vjetri:
Jo kështu s'bëhet pazari!
Sa rrush ka , e gjen kandari...

- Poezi nga Dritero AgolliZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  48

Komente 0