Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dritjon Selmani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Pukë 
BIOGRAFIA: Dritjon Selmani është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo dance. Dritjon Selmani,is a Composer, Dj & Singer. His passion for music has started since he was in a young age, when he took part in a cultural center of the children in his birthplace Pukë, Albania ,in the age of 6. When he was 13 years old he started composing his first songs. In the age pf 16 he was the forst music producer from albania, who experimented the Dubstep music and brang it like something new in his place. His first professional present...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vin Veli

Elio Deejay

Alban Chela

Dj Vicky

Desti Musta

Andy Gramm

Dj Sardi

Dj Iljano

Andi Dhoska

John Van Ride

Tags: Dritjon Selmani


Komente mbi këtë artist