Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  740
 • Vendlindja:
 • Westminster, Londër 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Uk 
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Dua Lipa është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Dua Lipa është një këngëtare, kompozitore, modele me prejardhje shqiptare qe kendon ne gjuhen angleze. Albumi i saj debutues është planifikuar qe të dalë në qërshor të vitit 2017. Prindërit e saj, të cilët janë shqiptarë nga Kosovës, kishin lënë Prishtinën në vitet e 90ta. Kur Dua ishte 13 vjecare ajo u zhvendos me familjen e saj në Kosovë gjate kohës kur shteti shpalli pavarësinë nga Serbia, mirëpo në moshën 15 vjeçare ajo u kthye sërish në Lond...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Faqja

Zyrtare

Profili

TikTok

Komente

8 🔥

Future Nostalgia (2020)

★★★★★

Dl1 (2017)

★★★★★

The Only Ep (2017)

★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Dua Lipa

Komente 8