Më mbaj mend (për 1 muaj)


Duli - Çika E Babës

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çika E Babës".
3. Video është e këngës "Çika E Babës", por nuk këndohet nga Duli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Duli - Çika E Babës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Teksti:

Kreshnik Avdiu

Muzika & Orkestrimi:

Eroll Dogani

Komente

Asnjë Koment

17/03/2020

2020-03-17T11:00:12+00:00Me fal kur me tha,
ah me lot m'ka ba.
Zoti mu cik mka fal,
ndoshta qef ke pas Djal.
Pse moj bij,
pse po i thu kshtu Babes,
zemer t'kam,
ti je Dashnija jem.
Ti ndricon si Hena ne mes nates,
eh te du ma shum se njeqind djem.

[REF]

Cika Babes ti,
drit e syve te mi,
je dhurat e Zotit,
lum qe te kam ty
te paret kan than
amanet kan lan,
cikat jan ma t'mira
o per Bab e Nan.

Me fal Baba jem,
fjalt e evladit tem
t'lumtur ty du met pa,
e hallall me ma ba.
Pse moj bij
pse po i thu kshtu Babes,
zemer t'kam
ti je dashnija jem.
Ti ndricon si Hena ne mes nates
eh te du ma shum
se njeqind djem.

[REF]

Cika Babes ti,
drit e syve te mi,
je dhurat e Zotit,
lum qe te kam ty
te paret kan than
amanet kan lan,
cikat jan ma t'mira
o per Bab e Nan.


Ky tekst u dërgua nga  suatamzaj
Më Shumë Këngë Nga Duli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet