Më mbaj mend (për 1 muaj)

Durim Halimi - Pishman Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Sa shume du me dit,
Cka po mendon,
Kur je ne shtrat ti naten von,

A me urren,
A me kujton,
A mban nje dor mbi telefon,

A ke ti nje pik gjumi ne sy,
A te merr malli per mu edhe ty,
A vuan sic po vuaj une,

A ja vlen inati qe na ka nda,
Shikom ne sy dhe tregom a je pishman,
A je pishman,
A je pishman,
A je pishman

Tregom kush ka faj,
Une a ti,
Qe humbem kete dashuri,

S’e duroj dot,
Kete heshtje sot,
Buzeqeshja m’u shnderru ne lot,

A ke ti nje pik gjumi ne sy,
A te merr malli per mu edhe ty,
A vuan sic po vuaj une,

A ja vlen inati qe na ka nda,
Shikom ne sy dhe tregom a je pishman,
A je pishman,
A je pishman,
A je pishman

Mos e kalo jeten me pishman,
Nese me don akoma ja ku jam,
Une zemer ja ku jam,

Mos e kalo jeten me pishman,
Sa shume du me te pas ty prane,
Te kam shpirt une te kam xhan


Ky tekst u dërgua nga Durim HalimiDurim Halimi
Publikimi: 20/09/2021
Teksti: Durim Halimi
Produksioni: Lior Binyamin
Beat/Instrumental: Lior Binyamin
Video Produksioni: X CreativeDurim Halimi - Pishman
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pishman".
3. Video është e këngës "Pishman", por nuk këndohet nga Durim Halimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Durim Halimi:


Komente 0