Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Ksamili

Aty ku bashkohet
deti dhe liqeni
aty shtrihet KSAMILI
e ndrin si rreze dielli.

Shume njerez ka mahnitur
kjo bukuri e rralle
e shume te tjere
per KSAMILIN kane mall

Tek ti KSAMIL u linda
e po edukohem
nga ti KSAMIL jo kurre
nuk dua te largohem

E dua KSAMILIN e dua me zemer
me zemer te hapur
dhe me shpirt te thyer
e dua KSAMILIN dhe kam per tu kthyer .

- poezi nga E. Tushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet